„REALIZACJA ZAJĘĆ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO NA ETAPIE PRZEDSZKOLNYM NA PRZYKŁADZIE PROGRAMU EDUKACYJNEGO „AKTYWNY PRZEDSZKOLAK”

Brak komentarzy
24993162_1547232265398133_6862627197257597971_n

W dniu 08.12.2017 na obiektach II Kampusu Politechniki Opolskiej odbyła się premierowa konferencja szkoleniowa w ramach programu Aktywny Przedszkolak – "Realizacja zajęć wychowania fizycznego na etapie przedszkolnym na przykładzie programu edukacyjnego – Aktywny Przedszkolak". Konferencja skierowana była do dyrektorów i nauczycieli z opolskich przedszkoli.
Podczas konferencji  Tomasz Bardjan w formie teoretycznej przedstawił charakterystykę pracy nauczyciela wychowania fizycznego na etapie przedszkolnym wraz charakterystyką etapu rozwoju motorycznego dzieci w wieku 5-6 lat. Po przerwie kawowej, uczestnicy przenieśli się na hale sportową. Nauczyciele Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Tomasz Bardjan i Dominika Gruszecka wraz zaproszonymi dziećmi z przedszkola nr 55 w Opolu, przeprowadzili wzorcowe zajęcia w formie gier oraz zabaw ruchowych. Następnie Wojciech Leszczyński i Bartosz Koszela z drużyny Weegree AZS Politechnika Opolska wraz z dziećmi z przedszkola nr 14 w Opolu, zaprezentowali przykładowe zajęcia ruchowe w formie gier i zabaw z elementami koszykówki.
Konferencja była doskonałą okazją do wymiany dotychczasowych doświadczeń związanych z wdrażaniem programu Aktywny Przedszkolak w opolskich przedszkolach. Bardzo cieszą pozytywne opinie od dyrektorów przedszkoli, dotyczące naszej dotychczasowej pracy w ramach tego projektu edukacyjnego. Pozwala to optymistycznie patrzeć w przyszłość związaną z rozwijaniem i inspirowaniem przedszkolaków do aktywności ruchowej.

Galerie z konfernecji znajduję się na naszym facebooku